Paskelbta

Nauja Oda | Dažniausios odos priežiūros klaidos: kada reikia kreiptis į kosmetologus?

Mielas kliente,

kiekvienas norime džiaugtis švelnia, švaria ir jaunatviškai atrodančia oda. Juk veidas yra tarsi knygos viršelis – nors neturėtume pagal tai spręsti apie žmogų, tačiau dažnai būtent į jį pirmiausiai atkreipiame dėmesį.

Tiesa yra ta, jog nors visi turime savotišką veido odos priežiūros rutiną, darome daug esminių klaidų, kurios vėliau atsiliepia odai. Tarkime, ar tikrai visada atsižvelgiame į odos pokyčius, pasikeitus sezonui? Štai dabar, paspaudus pirmajam šaltukui, daugelį vargina panašios problemos: odos dehidratacija, nemalonus pleiskanojimas, erzinantis tempimo jausmas ar raudonis.

„Nauja oda“ specialistės visada stengiasi edukuoti klientus ir socialinių tinklų sekėjus apie šių ir kitų varginančių problemų sprendimo būdus. Tačiau tam, kad būtų pritaikyta tiksli ir iš tiesų pagalbą suteikianti rutina su individualiai tinkančiomis priemonėmis – būtina nuodugni odos analizė, fizinė apžiūra ir gyvas pokalbis. Turėtume rinktis tai, kas paremta ilgamete patirtimi ir rekomendacijomis, atsižvelgiant, kas patogu, finansiškai neskausminga bei palanku. Juk tiksliai žinant savo odos tipą ir būklę, dažniausiai pakanka įsigyti vos dviem sezonams skirtas priemones: rudens/žiemos bei pavasario/vasaros.

Odos priežiūros klaidos kainuoja brangiau

Pastebime, kad būtent savo odos tipo ir būklės nežinojimas ir sukelia didžiausias problemas, mat tada pati odos priežiūros rutina būna atliekama netinkamai arba ne su tokios sudėties priemonėmis, kurios padėtų pasiekti norimą efektą. Net ir brangios, daug reklamuojamos priemonės, nebūtinai tiks bei patiks! Palaikydami nuolatinį ryšį su klientais matome, kad dažnai pačių, be specialistų konsultacijų, išsirenkamos priemonės turi per daug aktyviųjų medžiagų, taip pat jos yra įvedamos į rutiną, neleidžiant odai palaipsniui prie jų adaptuotis. Dar viena dažna klaida – netinkamos priemonės įsigyjamos prieš tai klaidingai įvertinant turimą odos problemą.

Tarkime, jei T zonoje ryškiai pastebimos poros, nusiprausus veidą jaučiamas tempimas, vėliau seka stipri reakcija į naudojamas priemones, o dienos eigoje atsiranda blizgesys – odą galima įvardinti kaip mišrią. Visgi, tokiu atveju klientai dažnai bando kontroliuoti sebumo išsiskyrimą, tačiau visiškai pamiršta apie dehidrataciją, kas vėliau gali nemenkai atsiliepti pačiai odai, pasireikšti išsausėjimai ar bėrimai.

Taip pat, kadangi sunku sausą odą atskirti nuo dehidratuotos, klientai neretai klysta pasirinkdami sausai odai skirtas priemones: riebų kremą, aliejinį valiklį, raminamąjį toniką. Taip galima pasidaryti daugiau žalos, nei naudos – poros pradeda kimštis, atsiranda nemalonūs spuogeliai.

Žinok, ką darai, kad nebūtų blogai

Siekiant išvengti šių ir panašių klaidų, būtina pasitarti su profesionalu, kuris padės ištaisyti esamos veido priežiūros rutinos klaidas, patars kokias priemones rinktis, paaiškins kaip jas naudoti, ko nedaryti. Vieniems apsilankymas pas kosmetologą tampa tarsi meditacija – žmonės lankosi kiekvieną ar kas keletą mėnesių, atlieka įvairias procedūras su stipresnių koncentracijų priemonėmis. Kitiems pakanka apsilankyti vieną kartą į sezoną – sudaroma būtent tam sezonui pagal odos tipą ir būklę skirta rutina, patariama kaip spręsti iškylančias problemas.

Svarbiausia žinoti ir pripažinti sau, kad galbūt tai, ką perskaitome žurnaluose, socialiniuose tinkluose nebūtinai tinka visiems – kiekvieno žmogaus oda yra unikali, su savo problemomis, gerosiomis savybėmis. Patariame nedelsti ir padovanoti sau ar artimam žmogui galimybę atpažinti, ką savo veido odos priežiūros rutinoje darome negerai. Juk tiksliai žinodami, kaip savimi rūpintis, jausimės laimingesni ir labiau pasitikintys savimi.